Přejít na aktuální ročník 2022

FJFI ČVUT pořádá jednodenní akci s názvem "Fyzika na Jaderce". Na programu kurzu jsou odborné přednášky a praktická cvičení v laboratořích z oblasti jaderné energetiky, aplikace ionizujícího záření v medicíně, kvantových technologií, krystalografie a dalších. Přednášet budou přední odborníci v jednotlivých oblastech a cvičení budou probíhat přímo v laboratořích FJFI.

Fyzika na Jaderce main 01a

Kurz bude akreditován v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a je primárně určen pro středoškolské učitele a vybrané žáky (max. 2 žáci/pedagog). Účastníci obdrží na závěr kurzu potvrzení o absolvování vzdělávací akce.

Termín a místo konání

Program akce

Termín a místo konání:
Kdy: v pátek 26. 2. 2021 od 9:00 do 17:30.
Kde: v budově FJFI ČVUT Břehová 7, Praha 1.

Program:
Bude rozdělen podle zájmu účastníků na několik skupin. Podrobnosti o počtu účastníků v jednotlivých skupinách a možnost výběru budou zveřejněny v průběhu akademického roku s ohledem na vývoj situace kolem covid-19.

Předběžný program:

•  8.00 – 9.00       Registrace účastníků
  •  9.00 – 9.15       Zahájení
  •  9.15 – 10.30     Představení pracovišť
  • 10.30 – 12.15    Blok přednášek nebo cvičení
  • 12.15 – 13.00    Oběd
  • 13.00 – 16.00    Blok přednášek nebo cvičení
  • 16.00                  Zakončení

Tematické okruhy:

• Měření na reaktoru VR-1
  • Dozimetrie a měření radonu
  • Krystalografie
  • Mechanické porušování těles
  • Tokamak Golem
  • Ionizující záření v medicíně
  • CERN a částicová fyzika
  • Kvantové počítače
  • Budoucnost energetiky

Registrace:

Registrace bude spuštěna na začátku ledna 2021. Chcete-li být informováni o kurzu, zanechte nám Vaši emailovou adresu, na kterou Vám informace zašleme.