Ve středu 7. června 2017 je na Jaderce oblíbený Den lékařským fyzikem. Pokud jsi středoškolák a máš zájem prožít den jako radiologický fyzik, včas se zaregistruj, a přijď v 10 hodin na hlavní budovu Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské, Břehová 7, Praha 1.

Dozvíš se, „o čem“ je obor Radiologická fyzika a proč je fyzik stále častěji žádanou součástí lékařského týmu. V praxi zažiješ zajímavé spojení jaderné fyziky s medicínou, uvidíš, jak radiologický fyzik zachraňuje lidské životy. Součástí akce jsou jedinečné exkurze na pracoviště nukleární medicíny, radioterapie nebo radiodiagnostiky. Neváhej, počet míst není neomezený.