V pondělí 8. 5. 2017 proběhl v areálu kolejí Strahov a v halách Pod Juliskou sedmý ročník sportovní akce Pohár děkana FJFI. Oficiální slavnostní zahájení turnaje na Strahově svou účastí poctil tajemník Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze pan tajemník Ing. Leopold Vrána, který svým proslovem akci odstartoval.

pohar-dekana-2017-01-smallerNa Strahově se soutěžilo ve futsalu, volejbalu a ve streetballu. Vítězi futsalu se stali bezkonkurenční Z kama ste, jejichž hráč David Bozděch byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Ve streetballu se o první a druhé místo podělily týmy NBA – Nothin’ But Air a Nejlepší z nejlepších. Zdaleka nejdéle probíhal turnaj volejbalový, v němž nakonec dominovali VK Žralokonádo, v jejichž sestavě se vyjímal nejlepší hráč turnaje Vojtěch Formann.

Na Julisce se odehrála klání ve florbale a stolním tenise. Vítězství ve florbale si pro sebe uzmul tým FBC Bez Hanby. Nejlepším hráčem florbalu byl vyhlášen Pepa ŽehličkaKubanského klanu. Ve stolním tenise nejvíce zářil jaderňák Aleš Suchomel.

Z odvážlivců, kteří se zúčastnili závěrečné pivní štafety, zvládl nejlépe kombinaci běžecké rychlosti a umu popíjení chmelového moku tým Bobshitova máma. Svoji štafetu dokončil v čase 6 minut a 12 vteřin.

Turnaj probíhal za obvykle hojné účasti sportovců i fanoušků na obou sportovištích. Na Strahově účastníky sportovních klání kolem poledne nepříjemné překvapení v podobě přeháněk doprovázených hřměním. Nepřízeň počasí nakonec nezabránila v pokračování většiny sportovních disciplín. Jen turnaj ve streetballu byl vzhledem ke stavu hřiště zkrácen o několik zápasů.

Sedmý ročník Poháru děkana FJFI lze považovat za vydařený. I když průběh zkomplikovaly dešťové srážky, přesto panovala dobrá nálada a turnaj byl svědkem skvělých sportovních výkonů.

Sportovní tým při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Tralalalala děkuje všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje včetně sponzorů, kteří nabídli ceny pro vítěze. A samozřejmě všem účastníkům, na které se, doufejme, můžeme těšit i v následujících ročnících.

Autor: Jakub Kubát

pohar dekana 2017 02 smaller