Dvě první místa, jedno druhé, a navíc zvláštní ocenění Cenu riaditeľa Ústavu fyzikálnych vied PF UPJŠ v Košiciach přivezli z desátého ročníku Česko-slovenskej študentskej vedeckej konferencii vo fyzike studentky a student Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI).

Celkem se ve finálním kole vysokoškolské odborné činnosti ve fyzice, které probíhalo 2.-3. května 2019 na Prírodovedeckej fakulte Univerzity P. J. Šafárika v Košicích, soutěžilo v pěti kategoriích. Kromě soutěžících zastupoval FJFI na konferenci doc. Jaroslav Bielčík se Zdeňkem Hubáčkem z katedry fyziky jako členové hodnotících panelů. Ti byli současně pověřeni pořadatelstvím finále soutěže pro příští rok na FJFI.

Umístění studentů FJFI

Aplikovaná fyzika
1. místo - Matěj Vaculčiak: Simulace a optimalizace systémů detekce kosmického záření

Fyzika Zeme a vesmíru