O pohybu v davu lidé většinou příliš nepřemýšlí, prostě jdou odněkud někam. Nicméně i tento pohyb má své zákonitosti a matematika se je snaží popsat, a to dokonce v poměrně nové vědní disciplíně dynamika chodců (Pedestrian Dynamics).

Více se o ní dozvíte v článku Chůze v davu: impulzy bez doteku, který pro časopis Vesmír napsal doc. Milan Krbálek z katedry matematiky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Ten na fakultě v roce 2011 založil obor Aplikované matematickostochastické metody, jehož cílem je vychovávat špičkové matematiky s výrazným aplikačním potenciálem. Je také reprezentantem České republiky v mezinárodní organizaci dopravního výzkumu WCTRS sdružující vědce z oblasti teorie dopravy.