Pětice studentů opavského Mendelova gymnázia vynikajícím způsobem uspěla v silné zahraniční konkurenci a získala jednu z pěti stříbrných medailí v mezinárodní soutěži středoškolských studentů Turnaj mladých fyziků (TMF). Soutěž proběhla ve dnech 5. - 12. července v Singapuru.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT gratuluje studentům k tomuto významnému úspěchu na mezinárodním poli.

Fakulta aktivně podporuje TMF mimo jiné prostřednictvím Úvodního soustředěním TMF, na němž pomáhá připravovat studenty a pedagogy na fyzikální klání. Na programu soustředění jsou například přednášky k úlohám, ukázky řešení úloh, ukázka fyzikálního souboje v angličtině, návod na prezentaci i obhajobu práce.

Soustředění pro 31. ročník TMF bude na FJFI v pátek 20. října 2017 od 9.30h do 17h.

Registrace, podrobný harmonogram a místo konání sledujte zde.

Turnaj mladých fyziků je výjimečný tím, že studenti musí v průběhu roku vyřešit 17 složitých fyzikálních problémů. Jejich řešení musí v modelové vědecké diskusi prezentovat a obhajovat před soupeři a před porotou, vše v anglickém jazyce.

TMF cesky tym

Foto: Úspěšný český tým, Autor: Stanislav Panoš