Na chodbách hlavní budovy v Břehové 7 (Praha 1) se od 9.30 do 14.00 hodin představí jednotlivé katedry, nebudou chybět interaktivní exponáty a hlavní přednáška o přijímacím řízení a studiu. Zájemci si budou moci vyzkoušet také třeba práci s virtuálním simulátorem lineárního urychlovače v radioterapii či se dozvědět o využití dronu pro detekci ionizujícího záření.

Sobotni dodNovinkou letošního roku budou dvě představení hravé fyziky a neobvyklé experimenty.

Bude také možné podívat se na štěpný jaderný reaktor, který fakulta provozuje v pražské Troji.  Upozornění: Exkurze na reaktor je určena pouze zájemcům o studium, středoškolským studentům starším 16 let. Ti se na exkurzi ke školnímu reaktoru VR-1 Vrabec mohou registrovat v hlavní budově v Břehové u expozice stánku Katedry jaderných reaktorů. K registraci je nutný OBČANSKÝ PRŮKAZ. Na exkurzi se bude hromadně odjíždět v 10.00 hodin z Břehové (pojedeme MHD).

Podrobný program najdete zde.

Kromě dnů otevřených dveří připravuje FJFI celou řadu dalších příležitostí, jak se zájemci mohou s fakultou a jejími aktivitami blíže seznámit. Jejich přehled najdete na webu.