Přenos energie vzduchem, detekce částic létajících všude  kolem nás (a také skrz nás), princip 3D obrazu či třeba hrátky s vysokým napětím - to vše čeká návštěvníky ve středu 4. září od 8.30–19.00 hodin na Festivalu vědy na stánku Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI). Zástupci několika kateder jim nejen vysvětlí principy předváděných ukázek a u mnohých z nich jim umožní si vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Robot mensiFestival vědy je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před šesti lety. Letošní téma „Věda v profesích“ ukáže, že věda má rozmanité podoby a využití v každodenním životě. Vznikl před šesti lety a koná se poblíž Vítězného náměstí (Kulaťáku) a v Technické ulici.