Seminář se koná dne 8.12.2022 od 14,00 do 16,00 hodin.

Program:

• Patentové středisko ČVUT (Eva Pekárková; Patentové středisko ČVUT)
    • Představení Patentového střediska (praktické zkušenosti, doporučení – co dělat/nedělat)
    • Novinky v EZOP-ODV
    • 30 min.
  • Ochrana výsledků technické tvůrčí činnosti v akademické sféře (Robert Kutil; akademický pracovník na Univerzitě obrany a externí patentový zástupce Univerzity obrany, Ministerstva obrany a Českého vysokého učení technického)
    • Patentové rešerše a jejich význam při plánování vědecké a výzkumné činnosti
    • Patenty a užitné vzory - jejich význam, stavba, typy a požadavek na podlohy přihlášky
    • Průmyslové vzory - jejich význam, stavba, typy a požadavek na podlohy přihlášky
    • Základní informace o průběhu a časových parametrech řízení o přihláškách
    • Perličky z praxe patentového zástupce aneb jak by to vypadat nemělo
    • 90 min.
  • Ochrana výsledků technické tvůrčí činnosti v akademické sféře: Robert Kutil, Univerzita obrany v Brně a Patentové středisko ČVUT

Místo konání: budova CIIRC (vstup jako do Technické menzy), 4. patro, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6, zasedací místnost B-483

nebo online v MS Teams.

Registrace na prezenční seminář: zde

Odkaz pro přihlášení do MS Teams zde. Pokud využijete online formu přes MS Teams, registrace na seminář není třeba.

Webinář je určen pro doktorandy, vědecké a akademické pracovníky a zaměstnance ČVUT v Praze.