Příslušné formuláře a upřesňující pokyny naleznete v Infotaji v sekci Služební cesty

1) Zjistěte si orientační náklady na Vaší cestu (doprava, ubytování, vložné na konferenci a jiné poplatky)

2) Stavte se za tím kdo Vás poslal (nebo Vám svolil) na akci vyrazit a zjistěte zdroj financování (proto se hodí tušit kolik to bude orientačně stát). Pokud dotyčný ví tak od něj zjistěte i číslo účtu ve FIS. Pokud ho dotyčný neví, bude ho vědět sekretářka příslušné katedry.

3) Na infotaji si stáhněte příslušné formuláře tzv. Nepojmenovanou smlouvu (pouze studenti) a Vyúčtování.

4) Do vynechaného místa Nepojmenované smlouvy "Náhrada cestovních výdajů bude hrazena z (NS/TA/A)………………………..." uveďte číslo FIS. Ve formuláři pro Vyúčtování (Podklad pro stanovení náhrady cestovních výdajů studenta) vyplňte část A a v části C pouze položku "Likvidace(NS/TA/A):........................." kam opět vpíšete číslo FIS.

5) Nechte si od vedoucího katedry podepsat Nepojmenovanou smlouvu a Vyúčtování. Celkem 2 podpisy.

6) Objednejte si ubytování, jízdenky a další dle potřeb a uvážení či pokynů.

7) Nyní můžete spokojeně vyrazit na cestu (nechávejte si účtenky!!!).

8) Po návratu z cesty nalepte lepidlem na čistý papír A4 veškeré doklady, nahoru na papír uveďte název akce, datum konání a Vaše jméno. Papír takto okopírujte.

9) Vyplňte Část B. Do kolonky "stravné: ................... Kč" vyplňte "Dle vyhlášky". Kolonku "celkem" a kolonky "přiznáno" nevyplňujte.

10) Nyní si dojděte opět za vedoucím katedry a nechte si podepsat Část C (2 podpisy), kterou však Vy sami nevyplňujte.

11) Vše odneste na Účtárnu (místnost B-110).

12) Po cca 2-3 pracovních dnech se stavte na pokladně pro peníze.