V podzimních měsících má uzávěrku přihlášek hned několik stipendijních výzev, které nabízí DAAD (Německá akademická výměnná služba). Žádosti o studijní stipendia pro magisterské studium v Německu se přijímají do 15. listopadu 2022. Doktorandi se pak mohou ucházet o roční výzkumná stipendia nebo výzkumná stipendia v rámci doktorátu s dvojím vedením (v rámci Cotutelle). Pro postdoktorandy a vysokoškolské učitele jsou pak otevřeny výzvy na bilaterální výměnu vědců. Podrobné informace naleznete na stránkách DAAD - zde

Stipendia jsou připravena i pro skupiny. Zde je termín odevzdání přihlášek již 1. listopadu 2022 a jedná se o Studijní cesty skupin zahraničních studentů do Německa.

DAAD spojuje lidi a vědu – jak ukazuje krátký pohled do historie organizace. Sdružení DAAD bylo založeno z iniciativy jediného studenta v roce 1925 ve městě Heidelberg a dnes se řadí k nejvýznamnějším organizacím poskytujícím stipendia pro mezinárodní výměnu studentů a vědců.