logo FJFI Uk Pedf logo křivky červené text univerzita užitné

FJFI ČVUT ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK pořádají jednodenní akci s názvem "Matematika pro život". Na programu kurzu jsou ukázky aplikací matematiky v průmyslové i akademické praxi. Přednášet budou přední odborníci v jednotlivých oblastech.
Kurz je akreditován pod číslem MSMT-32682/2018-1-981 jako akce dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, je ale otevřen i pro širokou veřejnost. Zúčastnit se tedy mohou například i studenti středních či vysokých škol. Účastníci z řad učitelů středních a základních škol obdrží na závěr kurzu potvrzení o absolvování vzdělávací akce.

Termín a místo konání Program akce Registrace Materiály ke stažení

Termín a místo konání:
Kdy: v pátek 25. 1. 2019 od 9:00 do 18:00.
Kde: v budově FJFI ČVUT Trojanova 13, Praha 2, místnost T-101.helicopter view

Program:
Přednášky představí příklady použití matematiky v nejrůznějších oborech, například:

• použití lineární algebry ve zpracování obrazu,
  • modelování dopravních systémů,
  • použití metod strojového učení v bankovnictví,
  • matematické modelování v medicíně a biologii,
  • matematické metody teoretické fyziky.

Podrobný program:

• 8.00 – 9.00 Registrace účastníků
  • 9.00 – 9.15 Zahájení
  • 9.15 – 10.00 Jiří Kottas: Matematika a podvodníci: Historky z kreditního podsvětí
  • 10.00 – 10.45 Barbara Zitová: Co nevidíme ve fotografii
  • 10.45 – 11.15 Přestávka na kávu
  • 11.15 – 12.00 Milan Krbálek: Detekce interakčních sil v proudu vozidel aneb obecnější pohled na pojem vzdálenosti v matematice
  • 12.00 – 12.45 Michal Křížek: Matematika je všude kolem nás: o aplikacích matematiky
  • 12.45 – 14.00 Oběd
  • 14.00 – 14.45 Tomáš Oberhuber: Matematika v medicíně
  • 14.45 – 15.30 Vladimír Wagner: Matematika pro jadernou fyziku
  • 15.30 – 16.00 Přestávka na kávu
  • 16.00 – 16.45 Tomáš Pevný: Použití středoškolské matematiky ve strojovém učení
  • 16.45 – 17.30 Iveta Hnětynková: Umí počítače počítat?srdce
  • 17.30 Zakončení

Přednášet budou přední odborníci v jednotlivých oborech:

Zúčastnili jste se semináře? Pokud ano, vyplňte prosím krátkou anketu. Pro načtení ankety můžete použít i QR kód níže na stránce.190123 seminar matematika pro zivot anketa QR kod

Materiály ke stažení

Videozáznamy přednášek na youtube.com
Prezentace ke stažení
doc. RNDr. Barbara Zitová, Ph.D. (ÚTIA AV ČR)
doc. Mgr. Milan Krbálek, Ph.D. (FJFI ČVUT)
Prof. RNDr. Michal Křížek, DrSc. (MÚ AV ČR)
Ing. Tomáš Oberhuber, Ph.D. (FJFI ČVUT)
RNDr. Vladimír Wagner, CSc. (ÚJF AV ČR)
Ing. Tomáš Pevný, Ph.D. (FEL ČVUT & Cisco Systems)
RNDr. Iveta Hnětynková, Ph.D. (MFF UK)

Registrace:
Kapacita kurzu je bohužel již naplněna a v tuto chvíli tak nemůžeme přijímat další registrace. Chcete-li být včas informováni o příštím podobném kurzu, zanechte nám Vaši emailovou adresu, na kterou Vám informace zašleme.

>Pole označená * jsou povinná.

*Jméno:
*Příjmení:
*Váš email:

Následující pole vyplňte v případě, máte-li zájem o vydání osvědčení o účasti na kurzu (v případě kladného rozhodnutí Akreditační komise MŠMT).

Škola:
Tituly:
Datum narození:
Místo narození:

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů za účelem účasti na akci FJFI ČVUT v Praze a vydání certifikátu DVPP. Osobní údaje budou uloženy ze strany FJFI ČVUT v Praze po dobu nutnou k archivaci a následně zlikvidovány. Souhlas je možné kdykoli odvolat, podat námitku proti zpracování svých osobních údajů nebo stížnost dozorovému úřadu.

Leták ke stažení (.pdf)