Přijďte zjistit, co vás zajímá, a poznejte svou budoucí alma mater!

V úterý 30. 11. 2021 od 9.00 - 12.00 hodin a 13.00 - 15.00 hodin.

V budově Břehová 7, Praha 1 (Staré Město) vás čekají Interaktivní expozice s výkladem, informace o studiu, krátké přednáškyexkurze, prohlídky pracovišť.

Po celou dobu akce můžete navštívit jednotlivá pracoviště i v dalších budovách fakulty: Trojanova 13, Praha 2 (u Karlova náměstí), V Holešovičkách 2, Praha 8 (Troja).

Než akce začne, můžete se nechat inspirovat při volbě studijního programu, nebo se online podívat na 360° prohlídku poslucháren.

ilustracni

Přednáška o přijímacím řízení a studiu na FJFI

Od 12.00, místnost 103, Břehová (současně on-line zde na stránce)

• studijní programy a specializace
  • uplatnění absolventů
  • zahraniční spolupráce a studium v zahraničí
  • sportovní a společenské aktivity

V programu mohou nastat změny, sledujte tyto stránky.

Akce proběhne v souladu s aktuálně platnými covidovými opatřeními.

Vzhledem k častým změnám platných nařízení doporučujeme sledovat aktuální opatření.

Prosíme všechny návštěvníky, aby opatření respektovali.

Exkurze

Exkurze do chemických laboratoří

Prohlídka laboratoří katedry jaderné chemie a informace o studiu. Společná prohlídka vybraných laboratoří, seznámení s řešenými projekty (směry výzkumu) a další informace o průběhu studia. )

Kdy: Od 9.50, 10.50 a 14.00

Tokamak GOLEM

Návštěva unikátního pokusného zařízení pro zvládnutí řízené termojaderné fúze v pozemských podmínkách: tokamak jménem GOLEM. Přednáška nastíní, co to je termojaderná fúze a jaké jsou její výhody jako budoucího zdroje energie pro lidstvo. Na závěr přednášky bude demonstrována reálná činnost tohoto tokamaku včetně provedení plazmatického výboje.

Kdy: Od 9.30 a 13.30

Virtuální klinický urychlovač

Možnost vyzkoušet si práci radiologického fyzika na onkologické ozařovně ve virtuální realitě, spojeno s demonstrací a výkladem

Kdy:Od 9:30

Plánování léčby ionizujícím zářením

Společně vytvoříme léčebný plán pro ozáření pacienta s využitím modelu svazku, CT snímků pacienta a matematických algoritmů modelujících průchod záření tělem.

Kdy: Od 11.30, max. 6 osob

Odborné přednášky

Sbíráme data v laboratoři CERN

V příspěvku představíme systém pro sběr dat na fyzikálním experimentu COMPASS v laboratoři CERN. Zaměříme se na softwarovou část systému, na jejímž vývoji se podílí i studenti Katedry softwarového inženýrství FJFI.

Kdy: 9.30 - 9.55

Urychlovače pro strukturní biologii

Urychlovače částic, jako jsou například synchrotrony, hrají důležitou úlohu ve fyzikálním, ale i biologickém a biochemickém výzkumu. Přednáška uvede několik příkladů včetně návrhu léčiv.

Kdy: 10.00 - 10.25

ilustracni

(H)různé tváře záření aneb radioaktivita všude kolem nás

Radioaktivita a radiace – slova, které už podvědomě vzbuzují obavy a možná i nahánějí strach. Ionizující záření není vidět, slyšet ani cítit, nemůžeme si na něj sáhnout ani jej ochutnat, přesto je naprosto přirozenou součástí našeho okolí – dopadá na nás z kosmu, vdechujeme radioaktivní plyny, dokonce sama naše těla jsou radioaktivní. Co to vlastně ionizující záření je a jak souvisí s radioaktivitou? Kde se s radiací setkáme a proč je pro nás nebezpečná? Jak se naše buňky (ne)umí se zářením vypořádat?

Kdy: 10.30 - 10.55

ilustracni

Únava materiálů, příčiny a následky

Únavové trhliny jsou nejčastější technickou příčinou průmyslových havárií. Jak fraktografie dokáže odhalit příčinu jejich vzniku a popsat jejich rozvoj v čase bude předvedeno na několika příkladech z energetiky a letectví. Budou popsány i moderní metody studia únavového porušování materiálů vyvíjené na KMAT a úspěšně používané např. při návrhu únavových zkoušek letounu Aero L-39NG.

Kdy: 11.00 - 11.25

Radiofarmaceutická chemie

Přednáška se bude soustředit na roli jaderné chemie v moderní personalizované medicíně. Posluchačům nastíní vztah diagnostiky a terapie s využitím radiofarmak. Budou probírány zakladní příklady přípravy radiofarmak a jejich uvolnění k medicínálnímu použití v humánní terapii.

Kdy: 11.30 - 11.55

Jak si vybrat studijní směr?

V tabulce Ti nabízíme přehled studijních směrů s propojením do různých oblastí. Nech se inspirovat.

Program Matematika Fyzika Chemie Medicína Programování Ekonomie Jádro Průmysl
Aplikace informatiky v přírodních vědách
Aplikovaná algebra a analýza
Aplikovaná fyzika ionizujícího záření