Systémové upozornění
Hlavní informace

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pořádá či spolupořádá různé aktivity pro studenty středních škol. Jejich základní přehled najdete na této stránce, podrobnější informace na stránce/webu jednotlivých aktivit. Aktuální termíny jsou uvedeny v Kalendáři akcí.

  


ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

     

PŘÍPRAVNÝ KURZ Z MATEMATIKY A FYZIKY

Bezplatný kurz určený především maturantům, ideální příprava nejen k přijímacím zkouškám na vysoké školy technického typu, ale i k maturitní zkoušce na SŠ. Registrace není nutná.

 

DEN REAKTOROVÝM FYZIKEM

Akce určená studentům SŠ od 16 let, kteří si během jednoho dne mohou vyzkoušet vybrané základní experimenty na školním jaderném reaktoru VR-1. Toto unikátní zařízení provozuje fakulta v pražské Troji.

     

DEN LÉKAŘSKÝM FYZIKEM

Studentky a studenti mohou prožít den jako radiologický fyzik, který je expertem v jaderné fyzice, plánuje léčbu pacientů a zachraňuje lidské životy. Vyzkouší si měření na přístrojích i skutečnou práci v nemocnici.

                 

STAŇ SE NA DEN VĚDKYNÍ

U příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě se studentky středních škol mohou věnovat částicové fyzice, kvantovým technologiím či třeba matematickým problémům.

     

INTERNATIONAL MASTERCLASSES

Studentky a studenti v roli částicových fyziků analyzují reálná data z experimentu ALICE nebo ATLAS na urychlovači LHC v CERN. Seznámí se s hlavními myšlenkami kvantové mechaniky.

 

PŘÍPRAVNÝ KURZ Z MATEMATIKY DĚČÍNĚ

Pro studenty SŠ pořádáme v Děčíně přípravný kurz z matematiky, který má za úkol připravit studenty na studium vysokých technických škol. Kurz lze využít i jako přípravu pro maturitu z matematiky.

     

TÝDEN VĚDY NA JADERCE

Týden vědecké práce na zkoušku. Studentské týmové vědecké miniprojekty, exkurze dle vlastního výběru, přednášky, experimentální laboratoře, ale i večerní zábava v dobré partě..

                 

LETNÍ STUDENTSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ TCN

Čtrnáct dní zábavy pro všechny, kdo mají hlavu plnou matematiky, fyziky, chemie nebo informatiky a nebaví je obyčejné letní tábory.


     

VĚDECKO-VÝZKUMNÉ PROJEKTY

Nabízíme středoškolákům odborné vedení výzkumu, téma buď z nabídky fakulty nebo vlastní. Úspěšné projekty mohou soutěžit v rámci SOČ či EXPO SCIENCE AMAVET apod.

 

PODPORUJEME TMF A OLYMPIÁDY

Fakulta podporuje studenty účastnící se Turnaje mladých fyziků a účastníky olympiád z M, F a Ch na úrovni krajských i celostátních kol. Účastníkům dokonce mohou být prominuty přijímací zkoušky.

     

 

nahoru 

 

 

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.