Na workshopu Akademie věd ČR (A VČR) na téma využití kvantových technologií v ozbrojených silách bude vystupovat prof. Igor Jex, děkan Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) s krátkou přednáškou na téma kvantových simulátorů, prof. Miloslav Dušek z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci promluví o kvantové metrologii a prof. Josef Lazar z Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR vystoupí na téma kvantové kryptografie.

191108 StD kvantove technologie 8.11Celý workshop, který pořádá Středisko společných činností AV ČR, bude v angličtině a proběhne v pátek 8. listopadu 2019 od 9.30 v budově AV ČR (Národní 3, Praha 1) a bude mít i online přenos. Akce (včetně online přenosu) je pouze pro registrované účastníky.