Systémové upozornění
Hlavní informace

ČVUT v Praze vyrábí vlastní dezinfekční prostředky

Stovky litrů dezinfekčních prostředků vyrobilo České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) pro vlastní potřebu i pro potřeby vybraných institucí.

ČVUT v Praze přijímá opatření pro snížení rizika šíření nákazy Koronavirem v Praze 6

Rektor Českého vysokého učení technického v Praze jako významného zaměstnavatele a subjektu s vysokou koncentrací osob v lokalitě Prahy 6 přijímá opatření, která by měla zmírnit šíření nákazy Koronavirem v Praze 6.

Studenti propojí umění a vědu a svá díla představí na ICHEP 2020 – největší konferenci částicové fyziky

Studenti středních škol, ale i vysokoškoláci a žáci základních škol se na inspiračním workshopu BeInspired@ICHEP2020 seznámí s atraktivitou částicové fyziky a inspirují se možnostmi jejího uměleckého ztvárnění. Jejich výsledná umělecká díla se představí na největší události světa částicové fyziky, konferenci ICHEP 2020 (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky. Ta letos, poprvé v historii, zavítá na přelomu července a srpna do Prahy. Společně ji pořádají všechna přední česká pracoviště zabývající se částicovou fyzikou: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI), Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy (MFF UK), Fyzikální ústav AV ČR (FZÚ), Ústav jaderné fyziky AV ČR (ÚJF), Univerzita Palackého v Olomouci, Technická univerzita v Liberci, Západočeská univerzita v Plzni, a navíc Mezinárodní unie čisté a aplikované fyziky (IUPAP).

Malé jaderné reaktory se ve čtvrtek 13. února objeví na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT

Odborníci na jadernou energetiku z Česka i zahraničí se ve čtvrtek 13. února 2020 sejdou na konferenci Malé jaderné reaktory 2020 s podtitulem Od koncepcí k reálným projektům. Tu už tradičně – letos probíhá šestý ročník – pořádá na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT (FJFI) v Břehové 7 v Praze agentura EventEra pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Inženýrské akademie ČR.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT slaví Mezinárodní den žen a dívek ve vědě

Technické studijní programy byly považovány za mužskou doménu, nicméně úspěchy žen a dívek ve vědě dokazují, že technika nabízí skvělé uplatnění i ženám. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) proto už pátým rokem vždy 11. února organizuje akci Staň se na den vědkyní určenou především studentkám středních škol (ale ani studenty z akce nevyloučí). Během ní se účastnice i účastníci seznámí s částicovou fyzikou, kvantovými technologiemi a matematickými aplikacemi, a to jak na přednáškách, tak na cvičeních a v laboratořích.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT bude lákat studenty nejen na svůj jaderný reaktor

Představit 18 bakalářských a 16 magisterských studijních směrů a unikátní školní a vědecká pracoviště i celkovou atmosféru na fakultě je jeden z hlavních cílů Dne otevřených dveří na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Proběhne v úterý 28. ledna 2020 od 9.00 hod. v hlavní budově v Břehové ulici 78/7 (Praha 1), v Trojanově 339/13 (Praha 2) a V Holešovičkách 2 (Praha 8), kde fakulta provozuje školní štěpný jaderný reaktor VR-1 Vrabec.

V roce 2020 zamíří svět částicové fyziky do Prahy a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT oslaví 65. výročí

Největší událost světa částicové fyziky – konference ICHEP (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky – poprvé v historii zavítá v roce 2020 do Prahy! V příštím roce také Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) oslaví 65 let a štěpný školní jaderný reaktor VR-1 Vrabec si připomene 30 let od prvního spuštění. A to vše v době, kdy začíná renesance jaderné energetiky v Česku díky rozhodnutí vlády ČR vybudovat nový blok jaderné elektrárny Temelín. To je jen několik z událostí, na kterých se v roce 2020 FJFI podílí.

Matematici z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT pomáhají učitelům matematiky ze základních a středních škol

Ukázat zajímavosti a na první pohled ne zcela zřejmé využití matematiky v oborech, kde to mnohdy překvapí, patří mezi cíle semináře Matematika pro život. Ten pro učitele středních a základních škol pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy (UK). Kurz zařazený do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníku (DVPP) měl loni na půdě FJFI úspěšnou premiéru (někteří zájemci byli z kapacitních důvodů odmítnuti), a tak se v pátek 17. ledna 2020 od 9.00 hodin koná v budově FJFI v Trojanově 13, Praha 2 další ročník.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT je dobrým začátkem kariéry

Vědci, vrcholoví manažeři, programátoři, vysoce postavení státní úředníci, ale i třeba specializovaní odborníci v nemocnicích či na různých dalších pracovištích – na všech takových místech pracují absolventi Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Ta sice hodně staví na svém vědeckém zaměření a už od magisterského stupně zapojuje studenty do výzkumu, nicméně i z praxe je o její studenty velký zájem. Přesvědčit se o tom mohou i návštěvníci Dne otevřených dveří na fakultě v úterý 26. listopadu 2019 od 9.00 hodin.

Zvon Zikmund v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha je opraven a zvoní díky pomoci odborníků z ČVUT v Praze

Dne 16. listopadu 2019 se v 10.00 hodin u příležitosti slavnostní mše k 30. výročí svatořečení Anežky České opět rozezněl největší český zvon Zikmund v katedrále sv. Víta. Práce spojené s řešením špatného technického stavu srdce zvonu Zikmund probíhaly několik let a zvonění bylo proto v této době výrazně omezeno. V průběhu roku 2019 se podařilo získat závazné stanovisko OPP KPR a byla realizována celá řada prací a následných ověřovacích experimentů. Všechny úpravy byly úspěšně ukončeny a po rozboru výsledků experimentálního zvonění byl zvon předán k užívání.

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.