• cell

  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

  FJFI je pedagogicko-vědecké centrum zaměřené především na hraniční témata mezi moderní vědou a jejími praktickými aplikacemi v technice, medicíně, ekonomii, biologii, ekologii a dalších oborech. Je prototypem tzv. výzkumné fakulty.

 • Fakulta slaví 60 let od založení

  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská slaví 60 let od svého založení. Svou činnost zahajovala v jedné budově a roku 1960 absolvovalo prvních 63 inženýrů. Dnes má 10 kateder, 16 oborů v Bc. i Ing. studiu a více než 5 143 absolventů.

 • Studium na fakultě

  Fakulta nabízí neobvykle široké spektrum oborů. Je vyjímečná individuálním zapojením studentů do různých výzkumných projektů, vědeckých týmů a mezinárodních experimentů, podporou krátkodobých i dlouhodobých studijních pobytů v zahraničí.

 • Mezinárodní spolupráce

  Odborně s fakultou těsně spolupracují nejen ústavy Akademie věd ČR, ale i více než 75 univerzit, vědeckých institucí a firem z více než 45 zemí světa, včetně velkých mezinárodních výzkumných center jako je CERN, ITER, BNL, ELI, SÚJV Dubna, apod.

 • Věda a výzkum

  Výzkum na fakultě pokrývá celou oblast jaderné fyziky a chemie, moderní technologické aplikace fyziky a také rychle se rozvíjející oblasti matematiky a informatiky. Naše fakulta má největší vědecký výkon v rámci ČVUT.

 • Unikátní experimentální pracoviště

  Tokamak Golem - unikátní zařízení pro výzkum termojaderné řízené fúze. Jedná se o jediné školní zařízení tohoto druhu v ČR! Tokamak je určen k výuce i výzkumu (Fusenet, ITER).

 • Unikátní experimentální pracoviště

  Školní jaderný reaktor VR-1 v Tróji slouží k výuce studentů naší fakulty i 12 dalších fakult z ČR. Probíhá zde výcvik zaměstnanců jaderných elektráren, mezinárodní kurzy zaměřené na reaktorovou fyziku, apod.

 • Pro veřejnost

  Nežijeme jen vědou! Středoškolákům nabízíme soustředění TCN, přípravné kurzy či Týden vědy, starší generaci nabízíme Univerzitu třetího věku a všem milovníkům přírodních věd přednášky, konference a kurzy sebevzdělávání. 

Systémové upozornění

Aktuality

9. 10.
2015

20 let ČVUT v Děčíně - pozvánka pro všechny zvídavé

Již příští týden vypukce akce 20 let ČVUT v Děčíně. 14. - 16. 10. je pro všechny zájemce připraven bohatý program přednášek a expozic. Podrobné informace najdete na webových stránkách.

7. 10.
2015

Oslavy 60 let FJFI ČVUT v Praze

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze slaví v letošním roce 60 let od svého založení.

Při této slavnostní příležitosti přichystala fakulta ve spolupráci s Ústavem jaderné fyziky AV ČR, v.v.i. na 2. listopadu 2015 setkání zaměstnanců, partnerů, spolupracovníků a studentů v průběhu celého dne.

12. 9.
2015

Informace pro nové studenty 1. ročníku bakalářského studia

Výuka 1. ročníku bakalářského studia začala přípravným týdnem ve dnech 21.9. do 24.9.2015. Informace o udělených zápočtech je uvedena zde.

Hlavní informace

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.