logo FJFI Uk Pedf logo křivky červené text univerzita užitné

FJFI ČVUT ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK pořádají jednodenní akci s názvem "Matematika pro život". Na programu kurzu jsou ukázky aplikací matematiky v průmyslové i akademické praxi. Přednášet budou přední odborníci v jednotlivých oblastech.
Kurz je akreditován pod číslem MSMT-32682/2018-1-981 jako akce dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, je ale otevřen i pro širokou veřejnost. Zúčastnit se tedy mohou například i studenti středních či vysokých škol. Účastníci z řad učitelů středních a základních škol obdrží na závěr kurzu potvrzení o absolvování vzdělávací akce.

Termín a místo konání Program akce Registrace Anketa Materiály ke stažení

Termín a místo konání:
Kdy: v pátek 17. 1. 2020 od 9:00 do 17:30.
Kde: v budově FJFI ČVUT Trojanova 13, Praha 2, místnost T-201.helicopter view

Program:
Přednášky představí příklady použití matematiky v nejrůznějších oborech, například:

• použití lineární algebry ve zpracování signálů,
  • aplikovaná matematika v pedagogické praxi,
  • použití metod strojového učení v bankovnictví,
  • matematické modelování v medicíně a biologii,
  • matematické metody teoretické fyziky.

Podrobný program:

• 8.00 – 9.00 Registrace účastníků
  • 9.00 – 9.15 Zahájení
  • 9.15 – 10.00 Zdeněk Strakoš: O kolmosti, Pythagorově větě a kráse matematiky výpočtů na počítačích
  • 10.00 – 10.45 René Levínský: Úvod do teorie her aneb proč studovat FJFI
  • 10.45 – 11.15 Přestávka na kávu
  • 11.15 – 12.00 Jan Flusser: Jak rozřezat objekty a vydělat milion dolarů
  • 12.00 – 12.45 Zbyněk Kubáček: Čo a ako by sa mal z matematiky učiť nematurant?
  • 12.45 – 14.00 Oběd
  • 14.00 – 14.45 Halina Šimková: Bayesovské myšlení: proč ho tolik potřebujeme a jak si ho osvojit
  • 14.45 – 15.30 Zbyněk Koldovský: Digitální efekt ozvěna: méně je více
  • 15.30 – 16.00 Přestávka na kávu
  • 16.00 – 16.45 Vladimír Wagner: Na jaderné nehody se středoškolskou matematikou
  • 16.45 – 17.30 Edita Pelantová: Jak chytře zapisovat čísla?
  • 17.30 Zakončení

Přednášet budou přední odborníci v jednotlivých oborech:

Registrace:
Chcete-li být informováni o příštím podobném kurzu, zanechte nám Vaši emailovou adresu, na kterou Vám informace zašleme.

>Pole označená * jsou povinná.

*Jméno:
*Příjmení:
*Váš email:

Následující pole vyplňte v případě, máte-li zájem o vydání osvědčení o účasti na kurzu (v případě kladného rozhodnutí Akreditační komise MŠMT).

Škola:
Tituly:
Datum narození:
Místo narození:

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů za účelem účasti na akci FJFI ČVUT v Praze a vydání certifikátu DVPP. Osobní údaje budou uloženy ze strany FJFI ČVUT v Praze po dobu nutnou k archivaci a následně zlikvidovány. Souhlas je možné kdykoli odvolat, podat námitku proti zpracování svých osobních údajů nebo stížnost dozorovému úřadu.

Anketa
Zúčastnili jste se semináře? Pokud ano, vyplňte prosím krátkou anketu. Pro načtení ankety můžete použít i QR kód níže na stránce.

200109-QR kod-Matematika pro zivot-anketa

Videozáznamy, materiály ke stažení

Videozáznamy přednášek na youtube.com

Prezentace ke stažení