Instituce: CAPADS

Popis práce

Nabízíme pozici v oblasti mikroelektroniky, integrovaných obvodů pro detektory částicové fyziky v Centru aplikované fyziky a pokročilých detekčních systémů (CAPADS) na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Zabýváme se výzkumem a vývojem integrovaných obvodů, zaměřený na vývoj front-end readout čipů, vhodných pro měření rentgenového záření, beta záření a iontů, primárně zaměřených na měření radioaktivních dávek a základní spektroskopii.

Inženýrský nebo vědecký pracovník na této pozici se zabývá vývojem architektury vyčítacího integrovaného obvodu (readout ASIC). Hledáme kandidáty s praktickými zkušenostmi s úplným vlastním návrhem, včetně vytváření schémat, návrhu layoutu, simulací, fyzického ověření a ladění. Předchozí zkušenosti s návrhem High-Speed Differential Drivers, Phase-Locked Loops (PLL), řídicích systémů, analogově-digitálních (ADC) nebo digitálně-analogových (DAC) převodníků jsou vítány.

V průběhu následujícího roku bude náplní práce redesign front-end readout čipu navrženého v technologii 180 nm do 65 nm technologie a zároveň pomoc s úpravami stávajícího návrhu čipu v 65 nm technologii pomocí návrhových nástrojů Cadence IC.

Profil kandidáta

Požadované dovednosti a zkušenosti:

• odborné znalosti v oblasti návrhu, simulace a layoutu integrovaných obvodů CMOS,
  • profesionální zkušenosti s kompletním návrhovým procesem a metodikou,
  • vášeň pro návrh a technologii obvodů CMOS spolu s ochotou porozumět naší konkrétní aplikaci s cílem tyto dvě vlastnosti efektivně integrovat,
  • analytické schopnosti s důrazem na schopnost řešit problémy,
  • nadšení pro práci v malém týmu, společné vytváření praktických řešení v úzkém partnerství s uživateli a externími spolupracovníky.

Vítané dovednosti a zkušenosti:

• zkušenosti s variací výrobních procesů (PVT rohy, wafer yield),
  • LPE (Layout Parameter Extraction) simulace,
  • Analog behavioral modeling (Verilog-A/Verilog-AMS),
  • laboratorní zkušenosti s oživováním čipů a jejich validace.

Podmínky:

• profesionální vzdělání v oblasti elektronického inženýrství (nebo příbuzného oboru, jako je aplikovaná nebo experimentální fyzika),
  • magisterský / Ph.D. titul s několika lety relevantní praxe.

Doplňující informace:

Doba trvání kontraktu: 24 měsíců, s možným prodloužením.

Nástup možný od: 1. března 2024.

Co nabízíme:

• hlavní pracovní poměr, plný úvazek,
  • práce v tvůrčím týmu,
  • přístup k vědecké a výpočetní infrastruktuře,
  • vzdělávaní, účast na mezinárodních kurzech a konferencích,
  • 30 dnů dovolené,
  • pracoviště v centru Prahy,
  • nadstandardní platové ohodnocení.

O nás

Skupina CAPADS vznikla na půdě Fyzikálního ústavu AV ČR, kde jsme se podíleli na vývoji a výrobě senzorů a detekčních modulů ATLAS Pixel a také na projektu Medipix. Od roku 2012 se skupina připojila k FJFI ČVUT, kde rozšířila svůj záběr na nezávislý vývoj ASIC (v CMOS 180nm a 65nm) zaměřených na hybridní i monolitické stripové/pixelové detektory. Kromě toho se skupina zabývá dalšími aspekty řetězce DAQ včetně snímací elektroniky a souvisejících softwarových/firmwarových nástrojů. Členové týmu jsou aktivní v komunitě fyziky vysokých energií, konkrétně ve spolupráci RD50/DRD3, experimentech z CERN i BNL až po aplikace vesmírné dozimetrie.

Schopnosti našeho týmu/ Co umíme:

• analogový, digitální a mixed-signal ASIC design,
  • zkušenosti s Cadence Virtuoso, Incisive, Calibre, Assura, PVS, Genus a dalšími přidruženými nástroji,
  • Synopsis a Silvaco TCAD simulace, Geant4 a Allpix2 částicové simulace,
  • pre- a post-silicon validace,
  • vývoj SW & FW, PCB design, testování čipů,
  • vyhodnocování beam testů a kalibrační procesy,
  • testování TID, NIEL a SEE pomocí 60Co, reaktorových neutronů a vysokoenergetických částicových paprsků,
  • úzké propojení s místním průmyslem.

Své životopisy zasílejte, prosím, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to do 29. 2. 2024 včetně.

Staň se členem / členkou našeho týmu!