Systémové upozornění
Hlavní informace

rektor CVUT-Vojtech PetracekČVUT v pandemické zkoušce obstálo skvěle, nejen v pomoci druhým, ale i v ochraně našich zaměstnanců a studentů. Je to díky vám všem, vaší zodpovědnosti a snaze se chránit! Věřím, že systém opírající se o zodpovědnost lidí je ten správný a snažím se ho prosazovat i v širším kontextu, bohužel bez většího úspěchu, i když náš příklad jej podporuje. 

Podle analýz, které provádím, se naštěstí epidemie blíží ke svému konci. Již víc než 85 % z nás se s virem setkalo - a většina bez vážnějších příznaků. Pro maximální bezpečnost jsme pro vás spustili samotestovací systém, pro který je k dispozici 15 000 slinových testů, které vám jsou distribuovány. Dnes bylo rovněž spuštěno testovací odběrové středisko ve Studentském domě, které mohou využít ti z vás, kteří samotesty nemají, nebo je to pro ně jinak výhodné. 

V minulém týdnu z 1 350 samotestů nebyl žádný pozitivní, z toho je zřejmé, že se naše univerzita dobře chrání!

Základem definitivního řešení pandemie je však očkování. Intenzivně pracuji na tom, abychom mohli být co nejdříve očkováni a provoz ČVUT se vrátil k normálu. Jakmile to bude možné, provedeme ve spolupráci s dalšími univerzitami rychlou očkovací kampaň mimo státní očkovací systém. Zároveň ale musíme a chceme postupovat tak, aby byly ochráněny rizikové skupiny populace. Mějte prosím strpení a do dořešení této věci se maximálně chraňte.

Těžké časy již brzy skončí! Děkuji všem za jejich nasazení.

Se srdečným pozdravem
doc. Vojtěch Petráček, rektor ČVUT

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.