Hlavní informace

Stříbrnou medaili vybojovala studentka 1. ročníku magisterského studia oboru Jaderná chemie na mistrovství světa v Hodoníně, které se konalo na přelomu června a července 2023.

Natálie zvítězila spolu s českou ženskou hokejbalovou reprezentací v základní skupině nad reprezentacemi Velké Británie, Slovenska a Výběru Evropy. Jedinou porážku zaznamenaly s týmem Kanady. A právě Kanada byla nad jejich síly i ve finále, kde Češky podlehly 3:11. Přesto se mohou radovat alespoň z druhého místa.

IMG 2858

Jak probíhalo MS z jejího osobního pohledu a jak si ho užila?

„Mistrovství v Hodoníně bylo velmi povedené, hlavně i po organizační stránce, přestože se domácí MS konalo hned v několika kategoriích: U19, U21, Ženy, Muži a Masters. Ve všech kategoriích jsme vybojovali placky, kluci U19 a U21 bronz, my a Muži stříbro a Masters zlato, kdy jako jediní dokázali porazit Kanadu. Bohužel my se s Kanaďankami trápíme každé mistrovství, u nich je trojkový hokejbal na prvním místě, zatímco u nás se stále spíš preferuje formát 5 na 5. Celkově bych ale řekla, že jsme předvedly na celém MS skvělé výkony a měly jsme skvělou partu. Nezbývá nám nic než dál poctivě trénovat a porvat se s Kanadou o zlato další rok!“

A jak se Natálie k hokejbalu dostala a jak dlouho ho provozuje?

„K hokejbalu jsem se poprvé dostala v roce 2017, tehdy jsem hrála lední hokej v klubu HC Litvínov za ženy a tam jsem dostala možnost zahrát si na domácím šampionátu v hokejbale konaném v Lovosicích a Litoměřicích. Od té doby každoročně jezdím s federací WBDHF na mezinárodní akce. Hokejbal tedy hraji šest let a současně hraji i v dorostenecké kategorii s kluky za HC Kert Park Praha.“