Další ročník Cen Wernera von Siemense, která odměňuje nejlepší studenty, vedoucí prací a školitele, mladé vědce a nejlepšího pedagoga, začíná. Kromě prestižního ocenění získají autoři vybraných prací (a také jejich vedoucí) také finanční odměnu. Ta čeká i na toho, kdo vítěznou práci doporučí. Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2019.

Studenti a pracovníci FJFI se soutěže pravidelně účastní a bývají úspěšní. VVyhlaseni Ceny Siemense 2019 05 posledním ročníku byli v kategorii Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu za práci na téma Depozice ochranných vrstev z kapalin pomocí hybridního vodou stabilizovaného plazmatu v týmu oceněných spolu s kolegy z AV ČR také reprezentanti katedry matematiky FJFI: doktorandi Ing. Jan Medřický a Ing. Tomáš Tesař a absolventi Ing. Radek Mušálek, Ph.D. a Ing. Jan Čížek, Ph.D.

Více informací najdete na www.cenasiemens.cz.

Letáček ke stažení (.pdf)